YANLIŞ YOLUN BATAĞI: AIDS

Sapıklık bayrağını sokaklarda taşıyan ünlü Amerikalı aktör Rock Hudson kısa süre sonra âleme ibret olacak şekilde AIDS hastalığından öldü. Sapıklığın bu derece artarak, toplumları kemiren bir yara haline gelmesi sapıklığın ve ahlâksızlığın bir neticesidir. Bu başıbozukluk devrinin getirdiği fuhuş alabildiğine yayılarak, hiçbir ölçüyü ve değeri kabul etmeme, insanları hayvan gibi yaşamaya mahkûm etmiştir. Bu hayvanî yaşayış bir hayvandan geçtiği tahmin edilen AİDS'İ beraberinde getirmiştir. Bu hastalık Batı insanını büyük bir panik içine düşürmüştür.

Batı insanı ile birlikte dünya da bu hastalığın tehdidi altındadır.
(Acquired immune deficiency syndrom) olarak bilinen hastalık vücudun savunma sistemini zayıflatmaktadır. Bu hastalığa yakalanan insanlar gribe bile karşı koyamamaktadırlar. 1980'li yılların başında ABD'de eşcinsel insanlarda belirtileri tesbit edilmiş hakk olarak da eşcinsel hastalığı olarak tanınmıştır.

Hastalığı yapan bir virüstür. Virüsün dünyaya Zaire'den yayıldığı tahmin edilmektedir. Yapılan bütün araştırmalar virüsün 20 - 25 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu gösteriyor. Ne tesadüftür ki bu yıllar, bütün kurallara başkaldırıldığı yıllardır. Hiçbir ölçüyü kabul etmeyen hippilerin ve diğer başıbozuk ve sapık gençliğin sokaklara döküldüğü yıllar...

AIDS vak'aları bugün milyonlara ulaşmıştır. Amerika ve Avrupa'da kayıtlı görünen sayının kat be kat üzerindedir. Hasta kimselerin cemiyet dışına itilmesi bu vak'aların ortaya çıkmasına engel olmaktadır.
AIDS'li hastalar bu hastalığa diğer insanlara bulaştırmak için hastalıklarını saklayıp, çalışmalar yapmaktadırlar.
AIDS bugün için, tamamen ölüme götüren bir hastalıktır. Henüz hiçbir çaresi bulunamamıştır. AIDS teşhisi konusmuş hastalar ise, bu teşhisten sonraki 2 yıl içerisinde ölmektedir.
Virüsün vücuda alınması ile bilinen AIDS vak'alarının ortaya çıkıp tahribatını gözle görülür hale getirmesi ilmî metodlarla 10 yıl olarak hesaplanmış.
Virüs bir takım akciğer ve kanser türleri gibi ara hastalıklar meydana getirdiği gibi, belli bir zaman sonra beyin hücrelerini de tahrip etmekte ve hastada kötü gelişmelere sebep olmaktadır.
Bu korkunç hastalık virüsünün sperma, kan, tükrük, idrar, gözyaşı, ter hatta anne sütünden de varlığı tespit edilmiştir. Kan alışverişlerinde ve kan ile doğrudan temas edebilecek her vakıadan bu virüsü kapmak mümkün.
Hastalığın yayılma hızı da çok büyük. Her cemiyetin örf, âdet ve yaşama biçimine göre yayılma hızı da değişiyor. Eşcinsellerin uyuşturucu kullananların ve fuhşun çok olduğu ülkelerde bu çoklukla hastalık doğru orantılı olarak artış gösteriyor. Virüsün en fazla bulaşma yüzdesini gayrimeşru ve sapık ilişkiler meydana getiriyor.

Fazilet Takvimi